درب اتوماتیک کشویی(ریلی)

 

کاتالوگ کاملpdf proteco
pdfفایل دفترچه کامل bft-

faac-pdf-دفترچه ریلی الکترو هیدرولیک844-manual-signed

ساختار درب اتوماتیک ریلی به این صورت است که یک لنگه درب که اکثرا از دو و نیم متر عرضش بیشتر است به صورت کشویی به سمت راست یا چپ رفته و محیط ورودی را به کلی باز میکند درب ریلی برای مکانهایی استفاده می شود که به تمام فضای ورودی پارکینگ احتیاج دارند و یا اندازه درب به قدری بزرگ و سنگین باشد که استفاده از مدل های دیگر مانند درب پارکینگ لنگه ای ، زیر سقفی یا زیر سطحی مقرون به صرفه نباشد . از درب بازکن ریلی می توان در پارکینگ های مسقف و باز استفاده نمود زیرا که باز و بسته شدن این درب اتوماتیک کم صدا است و برای ساکنین مجتمع آلودگی صوتی ایجاد نمی کند .در کشور ما بیشتر از درب ریلی در مکان های صنعتی مانند کارخانه ها و انبار ها استفاده و نصب می شود . امروزه نیز استفاده از درب کشویی و درب بازکن های ریلی به دلیل کم صدا بودن و زیبایی همچنین کم جا بودن آن در مجتمع های مسکونی و تجاری نیز رو به افزایش است . از محدودیت هایدرب های ریلی می توان به سرعت پایین آن هنگام باز و بسته شدن درب و الزام داشتن فضایی آزاد معادل اندازه خود درب در سمت چپ و راست آن میتوان اشاره کرد .درب بازکن اتوماتیک مناسب با درب ریلی در کل تنوع خاصی ندارد و همگی به یک صورت کار می کند . معمولا موتور گیربکس را در بالا یا پایین انتهای درب قرار می دهند و به درب های اتوماتیکموازات چرخ و درب دنده آن ریل را روی درب نصب می کنند . حرکت چرخ دنده ریل را به حرکت در می آورد و درب به جلو و عقب حرکت خواهد کرد . در زیر به یک سری از فاکتورهایی که می بایست در انتخاب درب اتوماتیک ریلی به آن دفت کنید اشاره می شود :

وزن و سنگینی درب پارکینگ :
درست است که عرض درب نیز باید مورد توجه قرار گیرد اما وزن درب تاثیر بیشتری در انتخاب درب بازکن اتوماتیک درب ریلی دارد . 
فرض به این که درب ریلی شما چرخ ها و گایدریل های خوبی دارد و بنابراین وزن درب به عنوان اولین گزینه مورد توجه است .

INSTALLATION

شیب و ساختار درب پارکینگ :
دومین گزینه شکل و ساختار درب پارکینگ است . به عنوان مثال یک درب ریلی با تیرک عمودی 25mm با فاصله طولی 150mm بین هریک از آنها نسبت به درب پارکینگی با ساختار یک تیرک عرضی که در سرتاسر عرض درب قرار گرفته است در برابر باد کمتر به صورت عایق عمل می کند و به موتور درب اتوماتیک کمتر فشار می آید . توجه به میزان عایق بودن و مقاومت درب پارکینگ در برابر باد و طوفان با در نظر گرفتن موقعیت مکانی درب ، ابعاد درب ، زیر بنا و پایه درب پارکینگ جزو فاکتورهای اصلی است . مثلا درب پارکینگی با ساختاری شامل یک تیرک عرضی در محیطی باد خیز مانند مکانی ساحلی در معرض وزش باد ، عایق تر عمل می کند و مشخص است که فشار بیشتری به موتور درب بازکن وارد می شود در حالی که درب پارکینگی در همان وزن و اندازه با ساختار باز و بدون تیرک عرضی در برابر باد کمتر عایق می باشد . برخلاف درب پارکینگ های لنگه ای که عایق بودنشان در برابر باد برای آن ها می تواند به عنوان یک شاخص در نظر گرفته شود در مورد درب های ریلی به آن اندازه حساس نیست اما می بایست به عنوان یک نکته مهم مورد توجه قرار گیرد . نکته دیگری که در انتخاب برای درب ریلی حائز اهمیت است شیب درب می باشد . در مثل باید بگویم درب ریلی پارکینگی که وزنش 200 کیلوگرم میباشد اگر اختلاف سطح ابتدای ریل و انتهای ریل درب به اندازه 150mm باشد تا آن جا که به موتور مربوط است وزن موثر یک تن دارد . بنابراین lifeباید مشخص شودکه درب ریلی شما از نظر مقاومت در برابر باد و شیب در چه سطحی است : 

تعداد کاربران درب اتوماتیک
استاندارد تردد در روز 50 بار به عنوان تردد پایین در نظر گرفته می شود . تردد متوسط به بالا نیز مانند تردد 25 وسیله نقلیه در عرض نیم ساعت صبح و 25 مرتبه باز و بسته شدن درب اتوماتیک در عرض نیم ساعت در بعد از ظهر ، می باشد . بنابراین تعداد تردد در طول شبانه روز را می بایست برای انتخاب درب اتوماتیک مناسب با نیازتان را پش بینی کنید .

 

درب اتوماتیک با ولتاژ بالا یا ولتاژ پایین
سیستم اتوماتیک با ولتاژ پایین 24 ولت و یا 12 ولت نسبت به یک موتور درب بازکن اتوماتیک مشابه با
ولتاژ بالا از نظر قیمت کمی گران تر است اما باید بدانید یکI380X300_782634832130
موتور درب اتوماتیک با ولتاژ پایین تعداد تردد بالاتری را نسبت به یک درب بازکن اتوماتیک با ولتاژ بالا را تحمل می کند .

قسمت های اصلی یک سیستم درب باز کن اتوماتیک با مکانیسم الکترمکانیکی به صورت زیر است:

 

 • موتور الکتریکی:

  عموماً برای سیستم های در بازکن اتوماتیک از موتور های تک فاز استفاده می شود. معمولاً ۴ سیم از موتور خارج می شود که یک سیم به عنوان ارت و دو سیم دیگر به دو سر خازن وصل می گردند. تنها در مورد درب های دو  لنگه  از دو موتور استفاده می شود ولی در بقیه موارد از یک موتور استفاده می شود. کار یکسره و مداوم موتور در این سیسBFT_Icaro_Motor_250تم ها باعث داغ شدن موتور و آسیب دیدن آن می شود.  بنابراین باید از باز و بسته کردن پشت سر هم درب خودداری کرد.

 • قسمت مکانیکی یا گیربکس:

  به دلیل کافی نبودن نیروی یک موتور معمولی تکفاز برای باز و بسته کردن در باید توسط یک سیستم مکانیکی نیروی آن را افزایش داد. برای این کار از جعبه دنده (گیربکس) استفاده می شود. برای درب های ریلی نیرو توسط یک چرخ دنده از محور محرک مکانیکی به دنده های شانه ای نصب شده زیر در منتقل می گردد. در سیستم های درب های کرکره ای توسط سیم بکسل و در درب های یک تکه چرخان توسط یک ریسمان آویزان انجام می گیرد و در درب های کشویی این امر توسط باز کردن درب کوچک روی دستگاه اصلی توسط یک سوئیچ انجام می گیرد.

 • برد الکترونیکی:

  جهت کنترل و تنظیم زمان حرکت درب به کار می رود. این برد در سیستم های درب های ریلی روی دستگاه اصلی و در درب های لولایی به صورت جداگانه در یک تابلو در کنار در نصب می شود. قسمت های موجود روی این بردها: ۱-ترانس تغذیه ۲- کارت رادیویی ۳-رله ها ۴-ولوم های تنظیم ۵-کلید های ریز تنظیم ۵-دیپ سوئیچ ها ۶- ترمینال های اتصال ۷-LEDهای نشانگر ۷- فیوزها

 • تجهیزات ایمنی:

  برای جلوگیری از آسیب رسیدن به افراد و وسایل نقلیه هنگام حرکت درب باید از تجهیزات ایمنی استفاده نمود. معمولاً برای این منظور از این تجهیزات استفاده می شود: ۱- سنسورهای مادون قرمز ۲- لامپ های نشانگر ۳- لامپ های نشانگر باز بودن در ۳- لامپ های روشن کننده اطراف درب

 • شستی های کنترل دستی:

  عبارتند از یک شستی باز و یک شستی بسته که جهت حرکت در برای باز و بسته شدن و یا توقف آن در صورت نبود ریموت کنترل استفاده می شود.

 • ریموت کنترل:

  برای کنترل از راه دور سیستم درب باز کن اتوماتیک معمولاً از یک فرستنده رادیویی کوچک دستی استفاده می شود که به آن ریموت کنترل (REMOTE) می گویند. دستگاه ریموت به همراه آنتن و کارت رادیویی گیرنده روی برد الکترونیکی اجزای ارتباط رادیویی دستگاه را تشکیل می دهند.