Samsung techwin cctv
جولای 2, 2016
انتخاب دربهای اتوماتیک
جولای 14, 2016

سنسورها یا چشمی های درب های اتوماتیک

سنسورها یا چشمی های درب های اتوماتیک

کلیه دربهای اتوماتیک برای جلوگیری از ماندن انسان یا وسیله ای میان درب می بایست از وسیله ای به عنوان رادار یا چشمی برای تشخیص و بسته نشدن و حتی زمان بندی استفاده نماید.

معمولا برای درب های اتوماتیک دو لنگه که توسط بازوها یا جکها باز و بسته می شوند و دربهای اتوماتیک ریلی که توسط موتور و کرکره اتوماتیک و درهای سکشنال و حتی قسمتی از درب شیشه ای اتوماتیک از سنسورهایی استفاده می کنند که در ارتفاعی استاندارد از سطح زمین برای تشخیص افراد یا اشیاء نصب می شوند معمولا این سنسورها به صورت مادون قرمز می باشند که خط مادون قرمز آن با چشم غیر مسلح قابل رویت نمی باشد.

این چشمی ها از دو قسمت فرستنده و گیرنده تشکیل شده اند که با شکست این پرتو مادون قرمز بین این دو 1-چشمی ها به مرکز فرمان این پیام را می دهند که درب در همان وضعیت متوقف بماند یا درب باز شود2-بعد از قطع مادون قرمز این پیام صادر شود که درب می تواند پس از زمان تعیین شده بسته شود.

چشمی گیرنده که برد مجهز تری نسبت به فرستنده دارد را RX و فرستنده را TX می نامند.wiredPhocell_panel

روش تست سالم بودن این چشمی ها معمولا به دو صورت میباشد:صدای رله قطع و وصل بین چشمی ها و دیدن نور چشمی ها با دوربین عکاسی یا موبایل.

چشمی بالا سر درب شیشه ای اتوماتیک روی ریل اصلی قرار می گیرد که به صورت تشخیص حرکت (مایکروویو یا الکتروسونیک)یا نوری(infrared) می باشند و سیستم عملکرد این چشمی ها به این صورت است که اگر شخصی روبروی درب قرار بگیرد این سنسورها شخص را رویت کرده و فرمان باز شدن لنگه های متحرک را به مرکز فرمان می دهند.

این چشمی ها انواع متنوعی دارند که این تنوع در تعداد سنسورهای داخل آن می باشد که در گونه ای هم اطراف و هم میان درب را نشان میدهد.

نوع عملکرد چشمی های دیگر به صورت فشاری می باشد که اگر وزن به حد تعیین شده برس درب باز می شود.

eagle_13720infrared

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *